Rodzaje biustonoszy.

Rodzaje biustonoszy

Banded Red Polka Bikini.

Delikatne mocno wycięte figi w kwieciste wiosenne wzory. Wykonane z przyjemnej w dotyku dzianiny z subtelnymi, kwiatowymi wzorami.

Banded Red Polka Bikini.

Kuszące przejrzystością tiulowe figi. Przód zdobiony delikatnym haftem. Biodra uroczo otula tiul przeszyty ażurową koronką.

Biustonosz inaczej nazywany stanikiem jest częścią damskiej bielizny służącą do przykrycia i podtrzymywania piersi. Nie wszystkie biustonosze są uszyte w ten sam sposób i odpowiednie dla każdej kobiety. Ze względu na sposób podtrzymania piersi wyróżniamy:

Push – up, z angielskiego „podnosić”, jest to specjalnie wyprofilowany stanik podnoszący piersi. W dolnej części miseczki może mieć ukryte kieszonki, które wypełnia się wkładem z materiału lub silikonu, aby optycznie powiększyć piersi.

Miseczki staników usztywnianych (padded) zazwyczaj wykonane są w całości z pianki. Te które w górnej połowie mają koronki lub siateczkę nazywane są półusztywnianymi. Ich przeciwieństwem jest biustonosz miękki (soft), który w całości wykonany jest z materiału i swobodnie dopasowuje się do biustu.

Staniki możemy również podzielić ze względu na krój miseczki. Wyróżniamy tu:

Balkonetkę (demi cup), w której miseczka skrojona jest z trzech części, dzięki czemu podnosi i zaokrągla pierś, zachowując jej naturalny kształt.

Plunge (plandż) to stanik, w którym mostek to wąski pasek materiału łączący miseczki. Zbiera on piersi do środka tworząc tzw. „dolinkę”. Charakteryzuje go ukośny szef miseczki.

Full – cup to miękki biustonosz z pełną miseczką, wysokim mostkiem i poziomym szwem. Jego odmianą jest half – cup, w którym krój sięga do połowy piersi, a szew przebiega pionowo, nadając piersiom kształt półkul.

Strapless to inaczej stanik bez ramiączek, w którym dolny brzeg wykończony jest silikonowym paskiem uniemożliwiającym jego przekręcanie się oraz opadanie. Bezramiączkowy, usztywniany half – cup nazywany jest bardotką.

Biustonosz do karmienia, potocznie zwany karmnikiem, posiada ramiączka odpinane w taki sposób, aby ułatwić karmienie. Podobnie jak stanik ciążowy wykonany jest on z miękkich i delikatnych materiałów, aby dodatkowo nie podrażniać wrażliwej skóry piersi.

Sidebar