Bielizna nocna


Wybierając bieliznę na co dzień, kierujemy się głównie komfortem noszenia, wygodą oraz dopasowaniem jej do ubrania.

Bielizna nocna

Wybierając bieliznę na co dzień, kierujemy się głównie komfortem noszenia, wygodą oraz dopasowaniem jej do ubrania. Podobnie wygląda sytuacja w odniesieniu do bielizny nocnej, która przede wszystkim powinna zapewnić nam dobre warunki do spania. Musi być ona wygodna, przyjemna dla ciała, nie krępować ruchów oraz przepuszczać dużą ilość powietrza. Najlepszym materiałem na bieliznę nocną jest czysta bawełna, ewentualnie z domieszką elastenu.

Spotyka się również bielizną bardziej elegancką, wykonaną z satyny, tiulu z dużą ilością koronek i haftów. Nie powinna posiadać ona żadnych zapięć, suwaków, guzików czy innych elementów, które mogą uwierać nas podczas snu. Wśród rodzajów damskiej bielizny nocnej możemy wyróżnić jednoczęściowe koszulki w stylu męskim, przewiewne koszulki w komplecie z figami lub stringami oraz kimono z damskimi szortami. Bielizna dwuczęściowa to piżamy z satyny, bawełny i grubej frotte.

Koszulki nocne dzielą się na trzy rodzaje. Koszulo – suknia to bardzo elegancka odmiana, która sięga od ramion do kolan lub kostek. Wykonana jest z satyny, a wykończona może być koronkami lub haftami. Kolejnym rodzajem jest krótka koszulka wykonana w całości z prześwitującego tiulu, która sięga najwyżej do bioder. Ostatnią odmianą jest tzw. pelerynka, którą kupuje się w komplecie z biustonoszem i majtkami.

Dół koszulki można w łatwy sposób odpiąć od reszty, ponieważ posiada ona tasiemki oraz kokardę na złączeniu z biustonoszem.